Odzież hotelowa
18 marca 2020Nadruki na koszulkach za pomocą sitodruku
24 sierpnia 2021Haftowanie na ubraniach to doskonały sposób, by przyozdobić oryginalnie naszą odzież. Ta jedna z najtrwalszych metod znakowania cieszy się niezmiennie ogromną popularnością. Zazwyczaj odbywa się to przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Wysokiej jakości naszywki lub hafty są produkowane na specjalistycznych maszynach i dostępne w wielu ciekawych wzorach oraz kolorach. To bardzo trwałe produkty, które wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Zalety i ograniczenia haftu komputerowego
Na polskim rynku znajduje się wiele firm specjalizujących się w znakowaniu odzieży, takiej jak: koszulki, bluzy, koszule, czapki czy torby. Komputerowe hafty na ubrania są praktycznie niezniszczalne. Produkty tego typu można prasować żelazkiem, a po praniu w pralce nie tracą swych wyrazistych kolorów. Haft komputerowy idealnie prezentuje się na prawie każdym materiale. Metoda zdobienia tkanin charakteryzuje się niezwykłą precyzją i wysokimi walorami estetycznymi.
Obecnie coraz większa liczba osób interesuje się usługami związanymi z obszywaniem różnego rodzaju emblematów. Z pomocą przychodzą naszywki haftowane na zamówienie, dzięki którym można zrealizować nawet najbardziej szalony projekt. Personalizacja własnej garderoby staje się bardzo modna. Oryginalna odzież, tekstylia czy akcesoria to idealny sposób, by popisać się swoją kreatywnością oraz fantazją. Nic tak nie przyciąga uwagi, jak obrusy lub serwety dopasowane do wystroju mieszkania!
Na czym można, a na czym nie powinno się haftować?
Wśród najbardziej popularnych tkanin do haftowania znajduje się aida, kanwa plastikowa, płótno, adamaszek, żakard, filc czy dżins. Naszywki na ubraniach można wykonywać na odzieży dla służb mundurowych, akcesoriach firmowych, gadżetach reklamowych i wielu innych produktach. W przypadku haftu komputerowego jedyne ograniczenie stanowi konieczność wyboru odpowiedniej tkaniny, która powinna być dostatecznie wytrzymała i gruba. Dzięki temu nie musimy się martwić o pęknięcia lub rozdarcia na materiale.